Fotoobraz – recenzja

Korzystając z okazji, przetestowałem kolejny produkt firmy Saal Digital. Tym razem skusiłem się na wykonanie fotoobrazu Dibond Butlerfinish. Technologia, w jakiej został wykonany to szczotkowana, aluminiowa płyta kompozytowa o grubości 3 mm, na której wykonano 6-kolorowy druk bezpośredni UV (tradycyjne 4 kolory CMYK uzupełnione o light magenta i light cyan).

Bezpośredniu druk UV charakteryzuje się szczególną odpornością na światło, kolor oraz wodę. Tym samym druk Dibond Butlerfinish nadaje się również do wilgotnych pomieszczeń (łazienki, kuchnie) oraz na zewnątrz. Da się również zauważyć, że taki obraz ładnie opalizuje i odcina się od ciemnego tła. Wygląda to bardzo ładnie.

Obraz pięknie prezentuje się na ścianie: w zestawie otrzymujemy komplet zawiesi i dystansów, przez co obraz sprawia wrażenie „lewitowania” po zawieszeniu na ścianie.

Podsumowując: bardzo ciekawy sposób dla prezentacji swoich fotografii. Trzeba jedynie rozsądnie wybrać materiał na wydruk. Na Dibond Butlerfinish najlepiej będą wyglądały motywy czarno-białe o dużym kontraście. Jasne elementy zdjęcia nie są drukowane, dzięki czemu przebłyskuje szczotkowana aluminiowa powierzchnia. Trzeba mieć to na uwadze.

Wady? Hm… co prawda to egzemplarz testowy, lecz otrzymałem obraz z lekko wgniecionym narożnikiem. Nie powstał on w wyniku transportu (obraz był bardzo dobrze zabezpieczony a na opakowaniu nie było śladów uszkodzeń mechanicznych). Pozostaje mieć nadzieję, że przy normalnym zamówieniu takie niespodzianki nie będą miały miejsca…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.